Aviv Travel

Peking - Shanghai kínai körutazás a szuperexpresszel
Kína

• Indulási időpont: 2017. október 1 - 8. • Utazás időtartama és útvonala: utazással együtt 8 nap / 6 éjszaka 4 éj Peking, 2 éj Shanghai • Utazás: Budapest - Peking és Shanghai - Budapest menetrend szerinti repülőjárattal, a körutazás alatt légkondicionált autóbusszal és egyes szakaszokon a szuperexpresszel • Elhelyezés: középkategóriájú szállodákban, kétágyas szobákban • Ellátás: reggeli, felár ellenében félpanzió (ebéd vagy vacsora a program szerint) • Minimum létszám: 15 fő • Idegenvezető: kiváló helyismerettel rendelkező magyar nyelvű idegenvezető

• 2017. október 1. - 2017. október 8.

Részvételi díj:

Egyágyas felár:

Repülőtéri illetékek és díjak:

Félpanziós felár*:

Belépők díjai (kötelező):

Vízumdíj:

Szezon felár (október):

Fakultaív programok

Pekingi kacsavacsora*:

Láma templom és Hutong túra*:

Zhujiajiaó és Shanghai*:

A részvételi díj tartalmazza:
utazást a leírásban szereplő repülőjáratokkal, a körutazás alatt légkondicionált autóbusszal, egyes szakaszokon szuperexpressz vonattal, 6 éjszaka szállást reggelivel, a megadott programokat, a magyar nyelvű idegenvezetést Budapestről az út teljes időtartama alatt, baleset- betegség- és poggyász biztosítást, útlemondási biztosítást.

Külön fizetendők:
repülőtéri illetékek és díjak, félpanziós felár*, fakultatív programok*, vízumdíj, helyi borravaló (5 USD/fő/nap).

Elutazás Pekingbe közvetlen menetrendszerinti repülőjárattal.

Peking a világ legnépesebb államának fővárosa, egyike a Négy Ősi Kínai Fővárosnak. A városban érdekesen keveredik az ezeréves ősi kínai kultúra (az i.e. 1000 évből is találhatók maradványok a városban), a Ming- és Csing-dinasztia idejéből származó csodálatos templomok, a lassan közel 70 éves maoista kommunista rendszer lenyomata és az ultramodern épületek látványa. Érkezés után látogatás a világ legnagyobb terére, a Tienanmen-térre (magyarul: Mennyei Béke Tere). Fő látnivalók: Mao Ce-tung Mauzóleuma, Népi Gyűlés Háza, Pekingi Nemzeti Múzeum, Népi Hősök Emlékműve. Transzfer a szállodába. Este fakultatív program: pekingi kacsavacsora. Szállás Pekingben.

Peking. A Tiltott város megtekintése, mely a Ming-dinasztiától a Csing-dinasztia végéig, csaknem ötszáz éven át szolgált a kínai császárok lakóhelyeként és a kínai birodalom ceremoniális és hatalmi központjaként. Az 1406. és 1420. között épült komplexum 980 épületből, bennük 8707 szobából áll, és 720 000 m2-en terül el. Az épületegyüttes a hagyományos kínai palotaépítészet remekműve. A „tiltott” kifejezés arra utal, hogy senki nem léphetett be a területére engedély nélkül. Délután kirándulás a Nyári Palotához: a császári kert, a „hosszú folyosó” a Kumming-tó mellett, valamint a „Márványhajó” megtekintése. Látogatás a 2008-as olimpia színhelyére, a „Madárfészek” megtekintése. Szállás Pekingben.

Utazás a Yu Yong-hágóhoz, a Kínai Nagy Fal Pekinghez legközelebb található, látogatható részéhez. A helyőrség helyreállított házainak megtekintése és séta a Nagy Falon. A Nagy Fal az i.e. 3. század és i.sz. 17. század eleje között Kína északi határán épített erődítményrendszerek összessége, amelynek célja az volt, hogy a földművelő Kínát megvédje az északi nomád törzsek (nagy részben a hunok) támadásaitól. Becslések szerint kb. 7000 km hosszú, és különböző korokban épült erődítményekből áll. Délután a Ming-császárok temetkezési helyének meglátogatása. A 40 km2-es sírkert 13 Ming császár végső nyughelye. A sírkert helyszínét a feng shui szerint kedvező fekvése alapján választották ki. A 3 oldalról zárt völgyet csak dél felől lehet megközelíteni, az északi széllel érkező gonosz szellemeknek hegylánc állja útját. Séta a Szellemek Útján, melyet szobrok öveznek: hivatalnokok, katonák, állatos és mitikus szörnyek. Szállás Pekingben.

Reggeli után szabad program, vagy fakultatív kirándulási lehetőség: látogatás az Ég Templomba, majd a ma is működő Láma Templomba. Ez az egyik legnagyobb és legjelentősebb tibeti buddhista monostor a világon. Az építmény és a templomi alkotások a han kínai és tibeti stílus kombinációi. Délután Hutong - túra keretében ismerkedés a pekingi tradicionális lakónegyeddel. Szállás Pekingben..

Utazás a szuperexpresszel Sanghajba - az 1300 km-es utat a vonat 4 óra alatt teszi meg. A tengerparton elterülő Sanghaj „a Kelet Párizsa” Kína legnépesebb és egyben gazdaságilag egyik legjelentősebb metropolisza. Míg a várost kettéosztó Huangpu-folyó nyugati partján a hajdani európai gyarmattartó hatalmak méltóságteljes épületei sorakoznak, addig a keleti parton már a „kínai Manhattan” lélegzetelállító felhőkarcoló-erdeje látható. A megérkezés után a gyönyörű sziklapark, a Yu-Yuan kert és az óváros megtekintése. Szállás Sanghajban.

Szabad vagy egész napos fakultatív kirándulás Zhujiajiaóba és Sanghajban. Utazás az ódon hídjairól ismert hangulatos Zhujiajiaóba, a vízre épült faluba, majd a Jade Buddha Templom megtekintése. Ebéd után séta és vásárlás a régi sanghaji épületek helyreállításával kialakított szórakoztató és bevásárló utcán, a sanghaji „Champs Elysées”-n, a Xin Tian Di negyedben. Szállás Sanghajban.

Kora reggeli órákban transzfer a repülőtérre, hazaindulás átszállással Budapestre.

Peking - Shanghai kínai körutazás a szuperexpresszel